aneps.sk

Asociácia Nepočujúcich Slovenska

Druhá vlna pandémie COVID-19. Je to potvrdené

162.Video "Druhá vlna pandémie COVID-19. Je to potvrdené."

162.VideoDruhá vlna pandémie COVID-19. Je to potvrdené.Platí týchto 8 zásad.1. Hlavne žiadnu paniku – podľa hlavného hygienika SR situácia je pod kontrolou.2. Zostaňte doma. Cestovanie do zahraničia sa neodporúča. Iné krajiny okrem Maďarska sú na tom výrazne horšie, než my.3. Pred nástup do školy by mali deti a študenti odovzdať čestné prehlásenie, že nie sú infikovaní koronavírusom a že neboli posledné 2 týždne v zahraničí.4. Očkovanie nebude povinné.Kto sa dá zaočkovať dobrovoľne, bude mať podľa ministra zdravotníctva výhody. Napr. pred operáciou nebude musieť platiť test na koronavírus, ktorý bude pred operáciou povinnosťou.5. Nebude sa konať veľké testovanie.6. Ak máte príznaky ochorenia, nástup do práce je zakázané.7. Pandemický plán má 4 fázy – SR vstupuje do 1 fázy.8. Noste rúška, dodržiavajte odstup 2 metre a ruky dezinfikovať.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Pondelok 17. augusta 2020

Minister zdravotníctva Marek Krajčí vyhlásil, že druhá vlna koronavírusu bude väčšia a zrejme aj nebezpečnejšia. Ukazujú to podľa neho aktuálne čísla nakazených. Po včerajšom testovaní u nás pribudlo 100 ľudí s infekciou.

„Realizované s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja“.

Zdroj foto: Ministerstvo zdravotníctvaZdroj: https://www.ta3.com/…/minister-zdravotnictva-ma-zle…