aneps.sk

Asociácia Nepočujúcich Slovenska

Tlačové správy Mesta Žilina

Aktuality z mesta Žilina.

V Žiline spustili asistované sčítanie, zabezpečili 10 stacionárnych miest. Pre imobilných, ktorí sa nemôžu dostaviť, sú k dispozícii asistenti sčítania alebo sčítací komisári.

Ďalej pre obyvateľov sidliska Bôrik a Hliny sa rozhodli zmeniť dopravnú situáciu. V prípade záujemcov na zmenu dopravnej situácie sa môžu prihlásiť na linku http//bit.ly/ZjednosmernenieBorik.

Doklad o testovaní už netreba do škôl. Mestský úrad je konečne otvorený, otváracie hodiny sú od 8 do 14 hod, ale v stredu sú predlžené do 16 hod.

Zdroj: Aktuality z radnice.

Súhrn aktualít mesta Žilina.

Napriek tomu, že v Žiline je stále zhoršujúca situácia ohľadom pandémie, mesto Žilina naďalej pracuje a poskytuje nielen informácie, ale ale aj pomoc pre všetkých občanov mesta Žiliny, ktorí to potrebujú. Informácie sa týkajú hlavne zápisu žiakov do prvého ročníka, uzatvorenie Mestského úradu v Žiline, otvárania škôl, novej sezóny BikeKIA, vývozu komunálneho odpadu. Mesto Žilina bude pomáhať s registráciou na očkovanie aj na zabezpečenie potravín a drogérie pre občanov bývajúcich v Žiline.

Ďalej od 1.4.2021 platí nová tarifa MHD, sú dva typy lístkov – 12 min alebo 60 min. A sú tri možnosti platby.

Ďalšie informácie nájdete na stránkehttps://dopravnakarta.dpmz.sk/…/elektronicke-vybavenie…/

Zdroj: Žilina: Aktuality z radnice | TAVES.skhttps://www.taves.sk/zilina-aktuality-z-radnice-5/

Mesto Žilina pomôže záujemcom o očkovanie, ktorí nemajú internet.

Mesto Žilina pomôže ľuďom s registráciou na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 občanom mesta Žiliny, ktorí nemajú prístup k internetu alebo nevedia sa prihlásiť. Môžu sa prihlásiť telefonicky na číslo 0917 393 616 počas pracovných dní od 8:00 do 15:00. Musíte si vopred pripraviť informácie na registráciu.

Zdroj: Mesto pomôže záujemcom o očkovanie bez prístupu k internetu s prihlasovaním – zilina.sk

Žilinské mosty čakajú rekonštrukcie, mnohé sú v zlom technickom stave.

Mesto Žilina sa rozhodlo rekonštruovať mosty, ktoré sú v dezolátnom stave. Má 88 mostov v rozlohe 70 900 metrov štvorcových. Prvé mosty, ktorý ide rekonštruovať, sú na ulici Matice slovenskej. Stát bude 110 000 €.

Zdroj: Žilinské mosty čakajú rekonštrukcie, mnohé sú v zlom technickom stave – zilina.sk

Dobrovoľné testovanie v Žiline.

Ak máte záujem, môžete sa znova ostestovať v Žiline.Zaregistrovať sa môžete na strárnke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie/

Zoznam odberných miest:1. Mestský úrade v Žiline2. ZŠ Jarná 20, Hliny 7,3. ZŠ s MŠ Gaštanová 56, Solinky4. ZŠ Martinská 20, Vlčince5. Biznis Centrum, Poštová 16. ZŠ Karpatská 11, Vlčince7. ZŠ Námestie mladosti 1, Hájik8. ZŠ s MŠ Do Stošky 8, Bánová,9. ZŠ s MŠ Brodňanská 17, Brodno10. ZŠ s MŠ Školská 49, Závodie.

Zdroj: Tlačová správa mesta Žilina.