aneps.sk

Videá

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slôbod a na prechádzanie všetkým formám diskriminácie, razismu, xenofóbie,  antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.
Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá Asociácia Nepočujúcich Slovenska – ANEPS”.

Online dotazník – Bankové služby

V rámci projektu z Nadácie Orange sme pre Vás vypracovali online dotazník – Bankové služby. Projekt má názov Digitálna priepasť sa dá zmierniť „posunkovou“.

Na vyplnenie dotazníka kliknite na https://www.survio.com/survey/d/A4P1R6F4R5M7Q9Y1T.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnému príspevku grantového programu Digitálny svet pre každého Nadácie Orange.

Šimpanz Ham

31. januára 1961 Ham vyštartoval do vesmíru. Pobyt vo vesmíre trval 16 minút a 39 sekúnd. Po pristáti sa z neho stala veľká hviezda. Objavil sa na titulnej stránke časopisu LIFE a zahral si vo filme. Ham v roku 1963 presunuli do Národnej zoo vo Washingtone a žil tam 17 rokov. Neskôr ho presťahovali do zoo v Severnej Karolíne, kde žil tri roky a v roku 1983 zomrel. #ANEPS#simpazham

Zdroj: https://zaujimavysvet.webnoviny.sk/prvy-simpanz-vo-vesmire/

Podmienky vstupu na územie SR pre nezaočkovaných.

Všetky osoby aj nezaočkované, ktoré od 9. júla vstúpia na územie SR, sú povinné ísť do karantény, ktorá trvá 14 dní. Na 5 deň sa môže ukončiť negatívnym PCR testom. V registrácii je aj výber, ako chcete absolvovať karanténu. Všetky informácie nájdete vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva 226/2021.A na konci vám ukážeme videonávod na registráciu.

Zdroj: Tlačové správy, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (minv.sk)

Od 9. júla sa menia podmienky vstupu na územie SR.

Od 9. júla z dôvodu šírenia delta variantu koronavírusu sa menia podmienky vstupu na územie SR. Je nový semafor. Už nie je podľa stupňov rizikovosti krajín, ale podľa očkovania ľudí. Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva 226/2021 definuje, ktoré sú zaočkované osoby, aj ktoré osoby sú povinné ísť do karantény, ak vstúpia na územie SR.

Zdroj: OD 9. júla sa menia podmienky vstupu na územie Slovenska, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (minv.sk)Vyhláška 226/2021 V. v. SR (minv.sk)

Spoznaj svoj kraj.

Počas leta spúšťa krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj druhý ročník súťaže s názvom Spoznaj kraj. V tomto roku zaradili do súťaže aj horské chaty. Milovníci turistiky tak môžu dostať pečiatku na Chate pod Chlebom, Chate pod Suchým, Chate na Grúni v Malej Fatre, v Žiarskej chate na Liptove a v Ťatliakovej chate v Západných Tatrách na Orave.Navštívte minimálne 7 miest zo zoznamu a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny. Na výber je až 50 úžasných miest v Žilinskom kraji, ktoré stoja za návštevu.Súťaž trvá od 1.7.2021 do 30.9.2021. Hrá sa o bicykle, pobyty, vstupy, skipasy a adrenalínové zážitky v kraji.

Bližšie informácie k súťaži nájdete na stránke www.spoznajkraj.sk

Zdroj: Spoznaj Žilinský kraj – Spoznaj krajhttps://www.spoznajkraj.sk/