aneps.sk

Asociácia Nepočujúcich Slovenska

Prednáška: Láska, sex a nežnosti v ríši zvierat

Prednáška: Láska, sex a nežnosti v ríši zvierat

Lektor: Mgr. Martin Kulda, Česká republika

Dátum: 01. 04. 2023

Cieľ: Cieľom prednášky bolo v českom znakovom jazyku informovať nepočujúcich o zvieratách, o ich živote v rôznych krajinách a o ich intímnom živote. Nepočujúci lektor prednášal v českom znakovom jazyku a prednášku mal vizuálne pripravenú. Veľkým  prínosom bolo, že všetko prednášal prirodzene a mal to do detailov naštudované. Dozvedeli sme sa aj o tých zvieratách, ktoré sme nepoznali a tiež prečo sú farby pre zvieratá také dôležité.

Na začiatok predstavil ako začínal s prednáškami, postupne založil aj vlastnú web stránku : https://markulland.wixsite.com/markulland?fbclid=IwAR3QmNFKMeQxFNBrIsTQArEPb5H2YFUXx5DaoETxFn8TV5hVgj42HIf-7ko

Martin Kulda (Markulland) sa narodil v Československu, je ženatý a je nepočujúcim milovníkom zvierat. Inšpiráciu na svoju prácu čerpá hlavne z prírody a má nekonečnú úctu a obdiv ku všetkým zvieratám. Preto vznikol aj námet na pútavé videá v českom znakovom jazyku a neskôr aj v medzinárodnom posunkovom jazyku, tieto videá uverejňuje na svojich platformách cez sociálne siete – Instagram, Facebook, YouTube, Twitter. Okrem prednášok realizuje aj rôzne workshopy, on-line rozhovory,  rád cestuje za dobrodružstvami v prírode.