aneps.sk

Asociácia Nepočujúcich Slovenska

Turistické trasy vhodné pre dôchodcov

Odkaz na článok: https://nakopec.sk/blog/turistické-trasy-vhodné-pre-dôchodcov

Máme pre Vás ponuku pre dôchodcov a starších ľudí na ľahkú turistiku. Vybrali sme len 5 rôznych miest, ktoré budú pre Vás výhodné.

Zuberec – lanovka Spálena- Predný Salatín.

Cestou hore Vás vyvezie lanovka do výšky 1500 m.n.m., potom už iba vyšľapať cez 300 výškových metrov a ste hore. Výhľad je na časť Oravy od Zuberca po Babiu horu. Trvanie pešo- 45 min-1 hod a 30min.

Zakopané-lanovka Kuznice-Kasprow vrch.

Lanovka Vás vyvezie na vrchol kopca, takže sa môžete poprechádzať po vrchole alebo si dať krátku túru na niektorý z okolitých kopcov. Trvanie – peši 10-15 min. 

Zakopané-Palenica Bialczanska-Morskie oko.

No vidieť najväčšie pleso v Tatrách je určite zážitok. Trvanie peši 30-40 min, (od výstupnej zástavky z konského koča k Morskiemu oku). Cena za odvoz na konskom koči – cca 30 eur tam aj späť. 

Čingov- Tomášovský výhľad.

Trasa štartuje z turistického centra Čingov a trvá asi hodinu po lesnej ceste. Je to nenáročná túra a je vhodná aj pre deti aj pre ľudí s menšou kondíciou. Trvanie cesty hore- 60 min. 

Súľovské skaly.

Súľovské skaly sú veľmi pekná, nenáročná túra. Tomu zodpovedá aj množstvo turistov, ktorí sú tiež zvedaví na výhľady zo skál. Cez skaly vedie viacero turistických chodníkov a sú rozsiahle, preto odporúčam si trasy pozrieť dopredu na mapách. Trvanie túry: 1-2 hodiny.