aneps.sk

Asociácia Nepočujúcich Slovenska

Svätá omša pre nepočujúcich v Katedrále Najsvätejšej Trojice.

Po roku, teda 12.12.2020 sme mali svätú omšu v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline. Zúčastnili sa nepočujúci z Oravy, Kysúc, Martina, Považskej Bystrice a zo Žiliny. Ale aj telesne postihnutí s asistentkou, či počujúci. Ako to už býva zvykom, pred omšou sa aj spovedalo.

Slávila sa tretia adventná nedeľa. Nedeľa radosti. Na adventnom venci prvý krát svietila ružová sviečka – sviečka radosti. Jediná medzi fialovými sviečkami.

Omšu celebroval kňaz Róbert Colotka. S úsmevom na tvári, plnej radosti a nádeje nás motivoval počas kázne v tomto náročnom období plnej neistoty. Nabádal nás, aby sme naďalej sa radovali a tešili sa z narodenia Pána Ježiša Krista.

Čítanie a posunkovanie Barborky Brandýskej a Tonky Bučikovej priblížili nepočujúcim Božie Slovo a vytvárali neopakovateľnú atmosféru, ktorú môžu zažiť iba na svätých omšiach pre nepočujúcich.

Napriek dodržiavaniu prísnych epidemiologických opatrení a menšieho počtu účastníkov, svätá omša bola pre všetkých duchovným obohatením.

Po omši sme sa boli spoločne odfotiť. Aj keď sme mali na tvárach rúška, ale pod nimi sme mali úsmev a v očiach radosť a nádej z budúcnosti.

Následne sme sa spolu s Róbertom Colotkom dohodli na ďalších omšiach v Žiline.  Budú sa konať každú prvú sobotu v mesiaci. Najbližšia sv. omša bude 06.02.2020. Oznam o termíne a čase svätých omši bude na našej facebookovej stránke Asociácie Nepočujúcich Slovenska.

Veľmi sa tešíme a veríme, že pravidelné sväté omše pre nepočujúcich prispejú k duchovnej obnove v tomto náročnom období.

Touto cestou sa chceme v mene organizácie Asociácie Nepočujúcich Slovenska poďakovať kňazovi Róbertovi Colotkovi a Barborke Brandýskej, ktorí svätú omšu zorganizovali.

Vypracovala Ing. Malvína Kompáneková.