aneps.sk

V zariadení pre seniorov platí zákaz návštev, mesto vyzýva k zodpovednosti a disciplíne.

188.Video "V zariadení pre seniorov platí zákaz návštev, mesto vyzýva k zodpovednosti a disciplíne"

188.VideoV zariadení pre seniorov platí zákaz návštev,mesto vyzýva k zodpovednosti a disciplíneV reakcii na aktuálnu pandemickú situáciu v meste Žilina, vydalo Úsmev – zariadenie pre seniorov zákaz návštev pre svojich klientov. Výnimku tvoria iba seniori v paliatívnej starostlivosti, ktorých môžu navštíviť dvaja najbližší príbuzní najviac jedenkrát týždenne. Samospráva zároveň vyzýva na zodpovednosť a disciplínu pri dodržiavaní preventívnych opatrení. V piatok 2. októbra zasadal Krízový štáb mesta Žilina, ktorý sa venoval opatreniam Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.Už vo štvrtok 1. októbra mesto vydalo zákaz konania hromadných podujatí športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy, kde počet prítomných presiahne v jednom okamihu 50 ľudí. V prípade kultúrnych alebo športových podujatí platí, že ak počet osôb vystupujúcich v mene organizátora, ktorými sú napríklad účinkujúci, športovci, organizačný tím, presiahne počet 50, podujatie sa môže uskutočniť, avšak bez prítomnosti obecenstva. Výnimku z týchto zákazov majú aj hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci predložia v dobe začiatku podujatia negatívny výsledok RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie Covid19 nie staršieho ako 12 hodín. Takéto podujatia musia byť zároveň ohlásené na miestnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred ich začiatkom.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Pondelok 5. októbra 2020

V reakcii na aktuálnu pandemickú situáciu v meste Žilina, vydalo Úsmev – zariadenie pre seniorov zákaz návštev pre svojich klientov. Výnimku tvoria iba seniori v paliatívnej starostlivosti, ktorých môžu navštíviť dvaja najbližší príbuzní najviac jedenkrát týždenne.

Samospráva zároveň vyzýva na zodpovednosť a disciplínu pri dodržiavaní preventívnych opatrení. V piatok 2. októbra zasadal Krízový štáb mesta Žilina, ktorý sa venoval opatreniam Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Zdroj: Tlačová správa Mesta Žilina.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *