aneps.sk

COVID-19

 • Epidémia vírusom, označovaný ako SARS-Cov-2019 a choroba sa volá COVID-19.
 • Šíri sa vzdušnou cestou (kašľaním a kýchaním).
 • Vírus sa prenášal zo živých zvierat a následne sa šíri ďalej medzi ľuďmi.
 • Môže sa prenášať na osoby, ktoré nemajú alebo len veľmi mierne vonkajšie príznaky ochorenia.
 • Podobná epidémia bola v roku 2002 a 2012.
 1. Sledujeme aktuálne informácie
 2. Máme plán preventívnych opatrení v zariadení
 3. Aktuálne informácie týkajúce sa obmedzení v našej organizácii budeme zverejňovať na tejto stránke.

Ako sa chrániť pred koronavírusom?

 1. Pravidelné umývanie rúk s mydlom a teplou vodou
 2. Pravidelná dezinfekcia povrchov
 3. Nosenie ochranného rúška vo všetkých priestoroch, kde sa to vyžaduje (obchody
 4. V prípade príznakov okamžite kontaktovať blízke osoby a ošetrujúceho lekára

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom.

Mgr. et Mgr. Janu Filipovú, +421 908 436 721 email: prezidentkaaneps@gmail.com

OČR a dištančné štúdium

https://www.facebook.com/1138147743034113/videos/2567854270101874

Téma č. 1 – Ako požiadať o ošetrovné člena rodiny (OČR)

Téma č. 2 – Žiaci 2.stupeň 5-9. ročník od pondelka 26.10 do 29.11 majú distančne vzdelávanie

1. Ako požiadať o ošetrovné člena rodiny (OČR).Na https://www.socpoist.sk/ kliknite na žiadosť o pandemické ošetrovné. Potom sa ukáže elektronická žiadosť. Vyplňte údaje, meno, priezvisko, adresa, mobil a pod. Príde kód, ktorým zistíte, či je žiadosť podaná alebo nie. Žiadosť o OČR sa podáva iba raz. Neskôr sa podáva čestné vyhlásenie za každý mesiac. Podáva sa vždy do 10 dní nasledujúceho mesiaca. Na stránke, nájdete čestné vyhlásenie a podáte to elektronicky.

2. Žiaci 2.stupeň 5-9. ročník od pondelka 26.10 do 29.11 majú distančne vzdelávanie, to znamená nemusí byť žiak prítomný v škole a učí sa spolu so spolužiakmi a s učiteľkou online, teda cez internet.

INFORMÁCIE K CELOPLOŠNÉMU TESTOVANIU NA COVID-19

204.Video "INFORMÁCIE K CELOPLOŠNÉMU TESTOVANIU NA COVID-19"

204.VideoINFORMÁCIE K CELOPLOŠNÉMU TESTOVANIU NA COVID-19https://www.mosr.sk/48226-sk/informacie-k-celoplosnemu-testovaniu-na-covid-19/Celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra 2020 a 6. až 8. novembra 2020, vždy od piatka do nedele. Celoplošné testovanie pomôže zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu, vďaka čomu získajú naši lekári čas a priestor na to, aby sa postarali o chorých. Tým, že sa prídeme otestovať, zistíme nielen svoj vlastný stav, ale teda pomôžeme ochrániť aj svojich blízkych a ľudí v širšom okolí.ČO MUSÍTE VEDIEŤ? Viac je vo videu.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Streda 21. októbra 2020

Celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra 2020 a 6. až 8. novembra 2020, vždy od piatka do nedele.

Celoplošné testovanie pomôže zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu, vďaka čomu získajú naši lekári čas a priestor na to, aby sa postarali o chorých.

Tým, že sa prídeme otestovať, zistíme nielen svoj vlastný stav, ale teda pomôžeme ochrániť aj svojich blízkych a ľudí v širšom okolí.

ČO MUSÍTE VEDIEŤ? Viac je vo videu.

Plošné testovanie

202.Video "Plošné testovanie. "

202.VIdeoPilotná časť testovania prebehne už tento víkend a to v súčasnosti najkritickejších okresoch, teda v Námestove, Dolnom Kubíne, Tvrdošíne a Bardejove.Hlavná časť testovania sa uskutoční v dňoch od 30. októbra do 1. novembra 2020 a v dňoch od 6. až 8. novembra 2020, pričom aktuálne je identifikovaných takmer 5-tisíc odberných miest. Zároveň dávame do pozornosti, že testovať bude personál so zdravotníckym vzdelaním, teda nie preškolení vojaci.Ministerstvo sa bude snažiť testovanie zabezpečiť tak, aby sa ľudia navzájom nenakazili. Na odber by ich mali zvolávať na určitý čas podľa abecedy, aby sa v miestnosti naraz nestretlo nekontrolovateľné množstvo ľudí.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Utorok 20. októbra 2020

Pilotná časť testovania prebehne už tento víkend a to v súčasnosti najkritickejších okresoch, teda v Námestove, Dolnom Kubíne, Tvrdošíne a Bardejove.

Hlavná časť testovania sa uskutoční v dňoch od 30. októbra do 1. novembra 2020 a v dňoch od 6. až 8. novembra 2020, pričom aktuálne je identifikovaných takmer 5-tisíc odberných miest. Zároveň dávame do pozornosti, že testovať bude personál so zdravotníckym vzdelaním, teda nie preškolení vojaci.

Ministerstvo sa bude snažiť testovanie zabezpečiť tak, aby sa ľudia navzájom nenakazili. Na odber by ich mali zvolávať na určitý čas podľa abecedy, aby sa v miestnosti naraz nestretlo nekontrolovateľné množstvo ľudí.

Zdroj: ww.tvnoviny.sk

V sobotu 17.10. 2020 bol protest pred Úradom vlády v Bratislave.

200.Video "V sobotu 17.10. 2020 bol protest pred Úradom vlády v Bratislave."

200.VideoV sobotu 17.10. 2020 bol protest pred Úradom vlády v Bratislave. Proti prijatým protipandemickým opatreniam a proti vláde Igora Matoviča protestovali futbaloví fanúšikovia. Zhromaždenia sa zúčastnili aj príslušníci radikálnych pravicových hnutí a iní občania. Mnohí nemali nasadené rúško a porušili zákaz zhromažďovať sa. Protest bol neohlásený a konal sa v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovať sa v skupinách viac ako 6 ľudí. Preto bolo zhromaždenie bezpečnostné riziko a musela zasiahnuť polícia.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Pondelok 19. októbra 2020

Proti prijatým protipandemickým opatreniam a proti vláde Igora Matoviča protestovali futbaloví fanúšikovia. Zhromaždenia sa zúčastnili aj príslušníci radikálnych pravicových hnutí a iní občania. Mnohí nemali nasadené rúško a porušili zákaz zhromažďovať sa.

Protest bol neohlásený a konal sa v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovať sa v skupinách viac ako 6 ľudí. Preto bolo zhromaždenie bezpečnostné riziko a musela zasiahnuť polícia.

Zasadal krízový štáb, opatrenia sa od 15.10.2020 sprísnia.

194.Video "Zasadal krízový štáb, opatrenia sa od 15.10.2020 sprísnia"

194.VideoZasadal krízový štáb, opatrenia sa od 15.10.2020 sprísnia.Rúška budú povinné nosiť vonku v dedine, v meste. Mimo mesta, dediny, napr. v prírode, členovia spoločnejdomácnosti alebo ak ste vzdialení od cudzích ľudí viac ako 5 metrov nemusíte nosiť rúško. V škole je povinné nosiť aj pre deti od 1. do 4 ročníka. Výnimku budú mať nepočujúci žiaci a žiaci s mentálnym postihnutím a autisti.Stredné školy prechádzajú od 12.10.2020 na onlinevzdelávanie až do odvolania. Telocvične, centrá voľného času, organizácia lyžiarskych, plaveckých kurzov, exkurzií a iných výletov sa zruší.Zakazujú sa všetky hromadné podujatia, výnimku budúmať sobáše, krsty a pohreby, ale bude platiť 1 osoba na15 štvorcových metrov vnútri, vonku bude nutnédodržiavať 2 metre a počet účastníkov nebudeobmedzený. Výnimka bude rovnako platiť pre zápasyprofesionálnych líg, ktoré sa však budú musieť konať bezdivákov, hráči budú pravidelne testovaní na COVID-19.Počet zákazníkov v prevádzkach bude obmedzený na 1osobu na 15 štvorcových metrov. Prevádzky verejnéhostravovania môcť podávať nápoje a jedlo len vonku aleboich baliť zákazníkom so sebou.Seniori budú mať vyhradené hodiny pre nákup vpotravinách a drogériách od 9:00 do 11:00, nakupovaťmôžu aj mimo, ale odporúčajú kupovať v určený čas.Uzatvoria divadla, kiná, plavárne, hudobnépredstavenia, sauny, fitness, wellness centrá a pod.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Pondelok 12. októbra 2020

Rúška budú povinné nosiť vonku v dedine, v meste. Mimo mesta, dediny, napr. v prírode, členovia spoločnej domácnosti alebo ak ste vzdialení od cudzích ľudí viac ako 5 metrov nemusíte nosiť rúško.

V škole je povinné nosiť aj pre deti od 1. do 4 ročníka. Výnimku budú mať nepočujúci žiaci a žiaci s mentálnym postihnutím a autisti.Stredné školy prechádzajú od 12.10.2020 na onlinevzdelávanie až do odvolania.

Telocvične, centrá voľného času, organizácia lyžiarskych, plaveckých kurzov, exkurzií a iných výletov sa zruší.

Zakazujú sa všetky hromadné podujatia, výnimku budú mať sobáše, krsty a pohreby, ale bude platiť 1 osoba na15 štvorcových metrov vnútri, vonku bude nutnédodržiavať 2 metre a počet účastníkov nebudeobmedzený.

Výnimka bude rovnako platiť pre zápasy profesionálnych líg, ktoré sa však budú musieť konať bezdivákov, hráči budú pravidelne testovaní na COVID-19.Počet zákazníkov v prevádzkach bude obmedzený na 1osobu na 15 štvorcových metrov. Prevádzky verejného stravovania môcť podávať nápoje a jedlo len vonku a leboich baliť zákazníkom so sebou.

Seniori budú mať vyhradené hodiny pre nákup v potravinách a drogériách od 9:00 do 11:00, nakupovať môžu aj mimo, ale odporúčajú kupovať v určený čas. Uzatvoria divadla, kiná, plavárne, hudobné predstavenia, sauny, fitness, wellness centrá a pod.