aneps.sk

46. Mesto pripravuje revitalizáciu športového areálu Základnej školy Martinská

176.Video "Mesto pripravuje revitalizáciu športového areálu Základnej školy Martinská"

176.VideoMesto pripravuje revitalizáciu športového areálu Základnej školy MartinskáŽilinská samospráva by mala v budúcom období viac podporovať budovanie nových a rekonštrukciu už existujúcich športovísk a športových areálov v meste. Ísť by malo najmä o športoviská, ktoré fungujú pri základných školách v pôsobnosti mesta. Na uvedenej potrebe sa zhodli zástupcovia vedenia mesta a členovia športovej komisie pri Mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Žiline, ktorí sa vo štvrtok 27. augusta stretli na žilinskej Základnej škole (ZŠ) Martinská. Práve športový areál pri ZŠ Martinská by mal v nasledujúcom období prejsť revitalizáciou, na ktorú vyčlenilo mesto v rozpočte približne 300-tisíc eur. V ZŠ Martinská je k dispozícii telocvičňa a bazén. Súčasťou vonkajšieho športoviska je atletická dráha, basketbalové a multifunkčné ihrisko, rozbehová dráha s doskočiskom. Revitalizáciu nutne potrebuje atletická dráha a basketbalové ihrisko, kde je popraskaný povrch. V pláne je aj výmena palubovky v telocvični. Revitalizovaný športový areál by mala v budúcnosti využívať nielen ZŠ Martinská, ale aj verejnosť. Pri základnej škole od roku 2016 úspešne funguje aj Atletická akadémia Žilina. Jej členskú základňu v súčasnosti tvorí vyše 90 detí vo veku od 4 do 13 rokov. Tréneri v akadémii okrem športovej prípravy pre prvý stupeňzabezpečujú aj atletickú prípravu pre rekreačných či výkonnostných športovcov.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Streda 2. septembra 2020

Žilinská samospráva by mala v budúcom období viac podporovať budovanie nových a rekonštrukciu už existujúcich športovísk a športových areálov v meste. Ísť by malo najmä o športoviská, ktoré fungujú pri základných školách v pôsobnosti mesta.

Na uvedenej potrebe sa zhodli zástupcovia vedenia mesta a členovia športovej komisie pri Mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Žiline, ktorí sa vo štvrtok 27. augusta stretli na žilinskej Základnej škole (ZŠ) Martinská. Práve športový areál pri ZŠ Martinská by mal v nasledujúcom období prejsť revitalizáciou, na ktorú vyčlenilo mesto v rozpočte približne 300-tisíc eur.

V ZŠ Martinská je k dispozícii telocvičňa a bazén. Súčasťou vonkajšieho športoviska je atletická dráha, basketbalové a multifunkčné ihrisko, rozbehová dráha s doskočiskom. Revitalizáciu nutne potrebuje atletická dráha a basketbalové ihrisko, kde je popraskaný povrch. V pláne je aj výmena palubovky v telocvični.

Revitalizovaný športový areál by mala v budúcnosti využívať nielen ZŠ Martinská, ale aj verejnosť. Pri základnej škole od roku 2016 úspešne funguje aj Atletická akadémia Žilina. Jej členskú základňu v súčasnosti tvorí vyše 90 detí vo veku od 4 do 13 rokov. Tréneri v akadémii okrem športovej prípravy pre prvý stupeň zabezpečujú aj atletickú prípravu pre rekreačných či výkonnostných športovcov.

Zdroj: Tlačová správa mesta Žilina

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *