aneps.sk

Rôzne

V sobotu 17.10. 2020 bol protest pred Úradom vlády v Bratislave.

200.Video "V sobotu 17.10. 2020 bol protest pred Úradom vlády v Bratislave."

200.VideoV sobotu 17.10. 2020 bol protest pred Úradom vlády v Bratislave. Proti prijatým protipandemickým opatreniam a proti vláde Igora Matoviča protestovali futbaloví fanúšikovia. Zhromaždenia sa zúčastnili aj príslušníci radikálnych pravicových hnutí a iní občania. Mnohí nemali nasadené rúško a porušili zákaz zhromažďovať sa. Protest bol neohlásený a konal sa v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovať sa v skupinách viac ako 6 ľudí. Preto bolo zhromaždenie bezpečnostné riziko a musela zasiahnuť polícia.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Pondelok 19. októbra 2020

Proti prijatým protipandemickým opatreniam a proti vláde Igora Matoviča protestovali futbaloví fanúšikovia. Zhromaždenia sa zúčastnili aj príslušníci radikálnych pravicových hnutí a iní občania. Mnohí nemali nasadené rúško a porušili zákaz zhromažďovať sa.

Protest bol neohlásený a konal sa v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovať sa v skupinách viac ako 6 ľudí. Preto bolo zhromaždenie bezpečnostné riziko a musela zasiahnuť polícia.

Hoaxy

https://www.facebook.com/1138147743034113/videos/283730229321393

Hoaxy sú falošné, neoverené informácie, klamstvo, podvod.V čase koronakrízy na facebooku je mnoho hoaxov a zdieľame bez toho, aby sme si overili.

Preto Ministerstvo zdravotníctva SR pripravilo jednoduchý návod, ako zistiť, či je informácia HOAX alebo pravda.

Základ je neveriť všetkému, čo sa píše na facebooku a overiť si, či je informácia z dôveryhodného zdroja.

Zaujímavosti zo sveta. Diomedove ostrovy

195.Video "Zaujímavosti zo sveta. Diomedove ostrovy"

195.VideoZaujímavosti zo sveta.Diomedove ostrovy sa nachádzajú uprostred Beringovho prielivu. Sú blízko seba, no predsa sú od seba vzdialené takmer deň.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Utorok 13. októbra 2020

Diomedove ostrovy sa nachádzajú uprostred Beringovho prielivu. Sú blízko seba, no predsa sú od seba vzdialené takmer deň.

Moderné a úspešné Slovensko

192.Video "Moderné a úspešné Slovensko"

192.VideoModerné a úspešné SlovenskoHlavným cieľom vízie Moderné a úspešné Slovensko je zvýšenie ekonomickej výkonnosti však nie je samonosným cieľom verejných politík a je potrebné venovať pozornosť iným aspektom blahobytu ľudí. V reformných oblastiach hrajú preto kľúčovú rolu indikátory kvality života a záväzok Slovenska k zásadnému posunu krajiny k vyspelým ekonomikám podľa metodiky OECD.Vízia Moderné a úspešné Slovensko vznikla zadaním od lídrov krajiny. Jej autormi sú analytici a odborníci z verejného sektora. Na pripomienkovaní sa podieľalo približne 100 expertov z mimovládneho a podnikateľského prostredia. Oblasti, ku ktorým dôjde ku zlepšeniu sú fiškálne reformy, zelená ekonomika, trh práce a sociálna udržateľnosť, vzdelávanie, veda, výskum a inovácie, zdravie, verejné inštitúcie a digitalizácia. Pre ZŤP sa chystá zvýšenie zamestnanosti ZŤP vo verejných sférach do roku 2024 a 100 % bezbariérový prístup do roku 2024.https://www.mfsr.sk/sk/financie/institut-financnej-politiky/strategicke-materialy/ine-strategicke-materialy/

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Štvrtok 8. októbra 2020

Hlavným cieľom vízie Moderné a úspešné Slovensko je zvýšenie ekonomickej výkonnosti však nie je samonosným cieľom verejných politík a je potrebné venovať pozornosť iným aspektom blahobytu ľudí. V reformných oblastiach hrajú preto kľúčovú rolu indikátory kvality života a záväzok Slovenska k zásadnému posunu krajiny k vyspelým ekonomikám podľa metodiky OECD.Vízia Moderné a úspešné Slovensko vznikla zadaním od lídrov krajiny. Jej autormi sú analytici a odborníci z verejného sektora. Na pripomienkovaní sa podieľalo približne 100 expertov z mimovládneho a podnikateľského prostredia.Oblasti, ku ktorým dôjde ku zlepšeniu sú fiškálne reformy, zelená ekonomika, trh práce a sociálna udržateľnosť, vzdelávanie, veda, výskum a inovácie, zdravie, verejné inštitúcie a digitalizácia.

Pre ZŤP sa chystá zvýšenie zamestnanosti ZŤP vo verejných sférach do roku 2024 a 100 % bezbariérový prístup do roku 2024.

https://www.mfsr.sk/…/strate…/ine-strategicke-materialy/

STOP nenávisti na internete

180.Video "STOP nenávisti na internete"

180.VideoSTOP nenávisti na internete👇👇👇https://www.youtube.com/watch?v=osSR4NZb5T4Video zobrazuje, aký vplyv na osobu môže môžu mať urážlivé a provokatívne správy či komentáre na internete. Častokrát si osoby, ktoré staja práve za nenávistnými komentármi neuvedomia, aký veľký dopad ich konanie môže mať. Na prvý pohľad sa môže zdať, že nejde o nič vážne, avšak nikdy nevieme do akej miery môže náš zlomyseľný komentár druhého zasiahnuť. Čoraz viac sa online svet prelína s tým reálnym a stáva sa našou súčasťou.A nezabúdajme na to, že tak ako v offline svete, aj v tom online nesieme za svoje skutky (vyjadrenia) zodpovednosť.zdroj: https://detstvobeznasilia.gov.sk/aktualita/244/stop-nenavisti-na-internete

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Utorok 8. septembra 2020

Video zobrazuje, aký vplyv na osobu môže môžu mať urážlivé a provokatívne správy či komentáre na internete. Častokrát si osoby, ktoré staja práve za nenávistnými komentármi neuvedomia, aký veľký dopad ich konanie môže mať. Na prvý pohľad sa môže zdať, že nejde o nič vážne, avšak nikdy nevieme do akej miery môže náš zlomyseľný komentár druhého zasiahnuť. Čoraz viac sa online svet prelína s tým reálnym a stáva sa našou súčasťou.

A nezabúdajme na to, že tak ako v offline svete, aj v tom online nesieme za svoje skutky (vyjadrenia) zodpovednosť.

zdroj: https://detstvobeznasilia.gov.sk/aktualita/244/stop-nenavisti-na-internete