aneps.sk

Videá

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slôbod a na prechádzanie všetkým formám diskriminácie, razismu, xenofóbie,  antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.
Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá Asociácia Nepočujúcich Slovenska – ANEPS”.

Výnimka z nosenia respirátorov.

Podľa vyhlášky č. 99/2021 z Úradu verejného zdravotníctva SR sú udelené výnimky z nosenia rúšok/respirátorov. Aj pre osoby so stredným a ťažkým postihnutím sluchu platí výnimka z nosenia rúšok a respirátorov.

Zdroj: https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content…

Koncesionárske poplatky – Komisárka pre zdravotne postihnuté osoby žiada, aby RTVS nevymáhala staré pohľadávky od ZŤP osôb.

Na Úrade komisára pre zdravotné postihnuté osoby bol zvýšený nárast podania sťažností od ŽŤP osôb ohľadom pokút spätne za niekoľko rokov. Komisárka Zuzana Stavrovská tento stav riešila a požiadala RTVS o nevymáhanie starých pohľadávok, lebo značná časť vymáhania je zrejme premlčaná.

Zdroj: Komisárka žiada RTVS, aby nevymáhala od zdravotne postihnutých staré pohľadávky – Hlavné správy https://www.hlavnespravy.sk/komisarka-ziada…/2454536…

Nové opatrenia od 1.3.2021.

Pribudli nové opatrenia, je to zatiaľ predbežne na 3 týždne, hlavným cieľom je aby sa spomalilo šírenie ochorenia, redukovalo sa počet nakazených aj v nemocniciach a pod., niektoré výnimky zo zákazu vychádzania sa zrušili.

Zdroj: Vláda schválila návrhy vedcov. Tieto opatrenia nám majú pomôcť | TA3

Sčítanie ľudí – ďalšie informácie.

Každý občan SR je povinný sa sčítať. Rodičia musia svoje deti od 0- 18 rokov sčítavať. Pre tých, ktorí sa nemôžu sčítavať, je tu k dispozícii asistent sčítania. Ak nesčítate, môže hroziť pokuta. Ešte jedna dôležitá informácia. Muž musí presne uviesť počet svojich detí, iba bezdetný muž má dať 0.