aneps.sk

Asociácia Nepočujúcich Slovenska

Dôležité informácie o službách.

„Dôležité informácie o službách“

Dnes vyhlásili, že na SR je už 9 nových prípadov koronavírusu a to v Martine a v Bratislave. Dúfajme, že to bude v poriadku.

Oslovujú nás nepočujúci, ktorí pracujú v zahraničí a pýtajú sa, či môžu prísť domov. Ak sa rozhodnú cestovať je povinná pre nich 2 – týždňová (14 dní) „karanténa“ (izolácia).

Ak bývajú s rodičmi, alebo majú doma ženu, čo čaká bábätko, tak terba poprosiť nemocnicu o ubytovanie, včera to vyhlásila ja vláda.

Daňové priznanie – Tí, ktorí robia ako živnostníci (SZČO) – majú možnosť podať daňové ptiznanie do 31.5.2020. Pozor, ak však nemáte elektronickú komunikáciu – daňové priznanie musíte podať do 31.03.2020 poštou.

Banka – Tí ktorí máte úvery, máte možnosť svoju banku požiadať o odklad splátok budď o mesiac alebo pol roka. Musíte však vopred banku o to požiadať.

„Realizované s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja“.Ak máte nejaké informácie, kľudne nás kontaktujte alebo Online tlmočenie cez nadáciu Pontis.