aneps.sk

Asociácia Nepočujúcich Slovenska

Opatrenia pre klientov zariadení DSS v Bratislave

Vedenie mesta Bratislavy od 3. marca 2020 intenzívne podniká všetky kroky za účelom spomalenia šírenia nového koronavírusu, a to aj v spolupráci so starostami, starostkami mestských častí.


Tieto opatrenia sú smerované ako ku klientom a klientkám zariadení pre seniorov, tak aj tým seniorom, ktorí nie sú súčasťou sociálnych služieb alebo pevných sociálnych väzieb a dali by sa označiť za osamelých a najviac ohrozených.
V Bratislave je celkovo viac ako 80 000 starších ľudí, myslíme na nich a na to, čo v aktuálnych dňoch potrebujú.

K prijímaniu jednotlivých opatrení vedenie mesta pristupuje veľmi vážne a zohľadňuje, že mesto musí byť pripravené aj na nárast počtu infikovaných a chorých ľudí. Okrem prijímania preventívnych opatrení, informačných opatrení a spustenia Seniorlinky, na ktorej sa bežne vybaví min. 50 telefonátov denne, pripravujeme aj krízové riešenia.

Mesto spracovalo:

1. leták o koronavíruse a infolinke
2. text o Senior linke
3. obrázok o infolinke
4. SENIORI A MESTO
Všetky informácie o situácii v Bratislave, vrátane odporúčaní a opatrení mesto zverejňuje a neustále aktualizuje na stránke https://zvladneme.to.


Veríme, že dodržiavaním prijatých opatrení spoločne situáciu zvládneme.

Zdroj: https://bratislava.sk/…/nove-opatrenia-v-meste-v…

„Realizované s finančnou podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja“.