aneps.sk

129.Video – Mesto ušetrilo viac ako 52-tisíc eur, Úrad pre verejné obstarávanie však musel udeliť pokutu.

129.Video – Mesto ušetrilo viac ako 52-tisíc eur, Úrad pre verejné obstarávanie však musel udeliť pokutu.

Mestu Žilina sa vďaka včasnému rozhodnutiu podarilo ušetriť 52 100 eur. V septembri minulého roka samospráva obstarávala výrobu, montáž, opravu, údržbu, demontáž a odvoz materiálneho vybavenia na podujatie Vianočné trhy 2019 – 2022. Do vyhlásenej zákazky sa prihlásili traja uchádzači, z ktorých dvaja nesplnili podmienky a teda by museli byť zo súťaže vylúčení. Keď reálne hrozilo, že víťazom sa stane uchádzač s ponukou v celkovej hodnote 164 400 eur s DPH, ktorá bola o tretinu drahšia ako zvyšné dve, prijalo mesto manažérske rozhodnutie a verejné obstarávanie zrušilo. V následnom postupe formou zákazky s nízkou hodnotou, kde sa do verejného obstarávania zapojili opäť traja uchádzači, získala samospráva najnižšiu ponuku v hodnote 112 300 eur s DPH. Vďaka tomu mesto počas plnenia zmluvy ušetrilo viac ako 52-tisíc eur. Napriek tomu, Úrad pre verejné obstarávanie udelil za uvedené konanie v uplynulých dňoch mestu Žilina pokutu vo výške 2 807,50 eur, na základe podnetu uchádzača s najvyššou ponukou 164 400 eur.

Uverejnil používateľ ANEPS – Asociácia Nepočujúcich Slovenska Utorok 30. júna 2020

Mestu Žilina sa vďaka včasnému rozhodnutiu podarilo ušetriť 52 100 eur. V septembri minulého roka samospráva obstarávala výrobu, montáž, opravu, údržbu, demontáž a odvoz materiálneho vybavenia na podujatie Vianočné trhy 2019 – 2022.

Do vyhlásenej zákazky sa prihlásili traja uchádzači, z ktorých dvaja nesplnili podmienky a teda by museli byť zo súťaže vylúčení. Keď reálne hrozilo, že víťazom sa stane uchádzač s ponukou v celkovej hodnote 164 400 eur s DPH, ktorá bola o tretinu drahšia ako zvyšné dve, prijalo mesto manažérske rozhodnutie a verejné obstarávanie zrušilo.

V následnom postupe formou zákazky s nízkou hodnotou, kde sa do verejného obstarávania zapojili opäť traja uchádzači, získala samospráva najnižšiu ponuku v hodnote 112 300 eur s DPH. Vďaka tomu mesto počas plnenia zmluvy ušetrilo viac ako 52-tisíc eur. Napriek tomu, Úrad pre verejné obstarávanie udelil za uvedené konanie v uplynulých dňoch mestu Žilina pokutu vo výške 2 807,50 eur, na základe podnetu uchádzača s najvyššou ponukou 164 400 eur.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *